VTB Armenia բանկը գործարկել է MIR Travel քարտ՝ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև փոխանցումների համար
VTB Armenia Bank-ը հայտարարել է նոր բազմարժույթային MIR Travel քարտի գործարկման մասին, որը նախատեսված է այն հաճախորդների համար, ովքեր կանոնավոր կերպով տեղաշարժվում են Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև։
Քարտը հնարավորություն է տալիս պահել և օգտագործել միջոցներ միաժամանակ երկու արժույթով՝ հայկական դրամով և ռուսական ռուբլով, կատարել վճարումներ առանց փոխարկման և իրականացնել դրամով փոխանցումներ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև։
MIR Travel քարտի հիմնական հնարավորությունները
1. Բազմարժույթային ձևաչափ՝ երբ միաժամանակ հասանելի են AMD և RUB հաշիվները։
2. Ռուբլիով անվճար համալրում Ռուսաստանի տարածքում։
3. Դրամով կանխիկացում Հայաստանում՝ հավելյալ քարտի միջոցով, ակնթարթորեն։
4. Քարտից քարտ փոխանցումներ և կանխիկի մուտքագրում Ռուսաստանի բանկոմատների միջոցով՝ առանց միջնորդավճարի և շուրջօրյա ռեժիմով։
5. Մինչև երկու հավելյալ քարտի թողարկում հիմնական հաշվին։
MIR Travel քարտով վճարումներն ընդունվում են Ռուսաստանի ողջ տարածքում, այդ թվում՝ առցանց գնումների դեպքում, ինչը քարտը դարձնում է հարմար գործիք առօրյա ծախսերի և երկրների միջև հեռավար փոխանցումների համար։
Ինչպե՞ս ձևակերպել քարտը
Հիմնական քարտի ձևակերպման համար անհրաժեշտ է ներկայացնել անձնագիր և սոցիալական քարտ։ Երրորդ անձի համար հավելյալ քարտ թողարկելիս պահանջվում է ներկայացնել ստացողի անձը հաստատող փաստաթուղթը։

Publication date: 23.01.2026 12:30
VTB Armenia Bank has announced the launch of a new MIR Travel multi-currency card designed for customers who regularly travel between Russia and Armenia.
The card allows users to hold and use funds in two currencies simultaneously – Armenian drams (AMD) and Russian rubles (RUB) – make payments without currency conversion, and transfer money between Russia and Armenia.
Key features of the MIR Travel card
1. Multi-currency format: simultaneous access to AMD and RUB accounts.
2. Free top-ups in rubles within Russia.
3. Instant cash withdrawals in AMD in Armenia using an additional card.
4. Card-to-card transfers and cash deposits via ATMs in Russia – commission-free and available 24/7.
5. Up to two additional cards can be issued for the main account.
Payments with the MIR Travel card are accepted across Russia, including for online purchases, making it a convenient tool for everyday spending and cross-border money transfers.
How to apply
To issue the main card, a passport and social card are required. When issuing an additional card for a third party, an identity document of the cardholder must be presented.