Հայաստանի կին ձեռներեցները կստանան խոշոր դրամաշնորհներ․ մեկնարկում է She's Next նախաձեռնության 3-րդ փուլը
Հրապարակման ամսաթիվ: 12.01.2026 12:00
Թվային վճարումների ոլորտի համաշխարհային առաջատար Visa ընկերությունը հայտարարում է Հայաստանում «She's Next, Empowered by Visa» գլոբալ նախաձեռնության երրորդ ալիքի մեկնարկի մասին: Ծրագիրն իրականացվում է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) հետ համագործակցությամբ և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) աջակցությամբ, որը հանդիսանում է նախաձեռնության գործառնական գործընկերը Հայաստանում:
Մրցույթի նոր ձևաչափը և ժամկետները
Այս տարի նախագիծն առաջին անգամ կանցկացվի դինամիկ մրցույթի՝ Elevator Pitch ձևաչափով: Սա թույլ կտա մասնակիցներին սեղմ ժամկետում վստահ ներկայացնել իրենց բիզնես գաղափարները, ինչը վճռորոշ հմտություն է ներդրումների և նոր գործընկերների ներգրավման համար:
Հայտերի ընդունումը մեկնարկում է այսօր՝ 2026թ. հունվարի 12-ին, և կտևի մինչև հունվարի 31-ը: Մասնակցության հնարավորություն ունեն Հայաստանի բոլոր մարզերի այն կին ձեռներեցները, որոնք տիրապետում են բիզնեսի առնվազն 51%-ին և ունեն մեկ տարուց ավելի գործունեության փորձ:
Ուսուցում և մրցանակային ֆոնդ
Անկախ ժյուրիի կողմից ընտրված լավագույն 10 մասնակիցները կանցնեն ՎԶԵԲ-ի կազմակերպած համապարփակ դասընթացները՝ խորացնելով գործնական հմտությունները ֆինանսների, մարքեթինգի և փիչինգի ոլորտներում:
Մրցույթի ավարտին կընտրվեն երեք հաղթողներ, որոնք կստանան զարգացման դրամաշնորհներ հետևյալ չափերով`
1. 1-ին տեղ՝ 2 000 000 դրամ
2. 2-րդ տեղ՝ 1 800 000 դրամ
3. 3-րդ տեղ՝ 1 600 000 դրամ
Հետաքրքրված թեկնածուները կարող են ծանոթանալ կանոններին և լրացնել առցանց դիմումը մինչև հունվարի 31-ը:

Female Entrepreneurs in Armenia to Receive Major Grants: Launch of the 3rd Phase of «She's Next» Initiative
Publication date: 12.01.2026 12:00
Visa, a global leader in digital payments, announces the launch of the third wave of the «She's Next, Empowered by Visa» global initiative in Armenia. The program is implemented in cooperation with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and supported by the Armenian General Benevolent Union (AGBU), which serves as the initiative's operational partner in Armenia.
New Competition Format and Deadlines
This year, for the first time, the project will be conducted in a dynamic "Elevator Pitch" competition format. This will allow participants to confidently present their business ideas within a tight timeframe—a crucial skill for attracting investment and securing new partners.
The application process begins today, January 12, 2026, and will continue until January 31. The opportunity to participate is open to female entrepreneurs from all regions of Armenia who own at least 51% of their business and have more than one year of operational experience.
Training and Prize Fund
The top 10 participants, selected by an independent jury, will undergo comprehensive training courses organized by the EBRD, deepening their practical skills in finance, marketing, and pitching.
At the conclusion of the competition, three winners will be selected to receive development grants in the following amounts: