Ինչպե՞ս վերալիցքավորել հաշիվը բջջային կապի վճարման եղանակների փոփոխություններից հետո
Հրապարակման ամսաթիվ: 16.02.2026 13:01
Բջջային օպերատորների և խոշորագույն անկախ վճարային համակարգերի միջև համագործակցության դադարեցումից հետո օգտատերերը հայտնվել են նոր ֆինանսական իրականության մեջ:
2026 թվականի փետրվարից բջջային կապի վճարումներն այլևս չեն ընդունվում հետևյալ տերմինալների և էլեկտրոնային դրամապանակների միջոցով.
Այնուամենայնիվ, շուկան լիովին կանգ չի առել. օպերատորներն ու բանկերն օպերատիվ կերպով վերակառուցել են ենթակառուցվածքները:
AFM-ը վերլուծել է իրավիճակը և հավաքագրել Հայաստանում բջջային հաշվեկշռի համալրման գործող ուղիների ամբողջական ցանկը:
1. Բջջային օպերատորների սեփական ուղիները
Յուրաքանչյուր օպերատոր հզորացրել է իր էկոհամակարգը և առաջարկում է վճարումներ առանց միջնորդավճարի՝ պաշտոնական ծառայությունների միջոցով:
1. Հասանելի հավելվածները՝ My Viva հավելված, viva.am կայք (առցանց վճարումների բաժին), Internet Assistant պորտալ, MobiDram դուստր համակարգի տերմինալներ և մասնաճյուղեր:
1. Հասանելի հավելվածները՝ TeamPay հավելված, telecomarmenia.am պաշտոնական կայք, Team տերմինալներ և սպասարկման գրասենյակներ:
1. Հասանելի հավելվածները՝ My Ucom և Upay (U! Pay) հավելվածներ, ucom.am կայք, Ucom վաճառքի և սպասարկման կենտրոններ:
2. Բանկային սեկտոր՝ բջջային հավելվածներ և բանկոմատներ
Բջջային հաշվի համալրումը հասանելի է Հայաստանի բոլոր 17 առևտրային բանկերի միջոցով (բացառությամբ IDBank հավելվածում կապի ծառայությունների որոշակի սահմանափակումների):
Օնլայն բանկինգ և բջջային հավելվածներ Խոշորագույն բանկերի թվում են.
Հասանելի են նաև.