10 000 դրամը ռուբլիով
31.08.2026-ի դրությամբ 10 000 դրամը կազմում է 2 358.94 ռուբլին՝ ըստ ՀՀ ԿԲ կուրսի։ Առցանց փոխարկիչը կօգնի հաշվարկել ցանկացած գումարի արժեքը AMD-ից RUB։ Փոխանակման համար կարելի է համեմատել բանկերի առաջարկները․ վաճառք՝ 2 247.19-ից մինչև 2 320.18֏:
Թարմացված է : Aug 31, 07:31
10 000 ՀՀ դրամի արժեքը փոխվում է ֆինանսական շուկայի իրավիճակից կախված։ 31.08.2026-ի դրությամբ․
- ՀՀ ԿԲ կուրսը՝ 2 358.94 RUB.
- Բանկերում վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 2 247.19 RUB.
- Վաճառքի առավելագույն արժեքը՝ 2 320.18 RUB.
Փոխարժեքի գրաֆիկում կարելի է հետևել, թե ինչպես է փոխվել 10 000 ՀՀ դրամի արժեքը ռուբլիով վերջին օրերի և շաբաթների ընթացքում։ Սա թույլ կտա ընտրել փոխանակման լավագույն պահը և պլանավորել ֆինանսական գործարքները։
Որքա՞ն է 10 000 դրամը ռուբլիով 31.08.2026-ի դրությամբ։
Ըստ ՀՀ ԿԲ տվյալների՝ 2 358.94 RUB.
Առցանց փոխարկիչը թույլ է տալիս արագ հասկանալ, թե որքա՞ն է 10 000 դրամը ռուբլիով 31.08.2026-ի դրությամբ, ինչպես նաև պաշտոնական փոխարժեքով հաշվարկել ցանկացած այլ գումար։ Ծառայությունը ցույց է տալիս ոչ միայն ՀՀ ԿԲ տվյալները, այլ նաև բանկերի առաջարկները, ինչը հնարավորություն է տալիս ընտրել ամենաշահավետ տարբերակը։

10 000 Armenian drams in rubles
As of 31.08.2026, 10 000 Armenian drams equal 2 358.94 rubles according to the Central Bank of Armenia exchange rate. The online converter helps you calculate any amount from AMD to RUB. For currency exchange, you can compare bank offers: selling from 2 247.19 to 2 320.18֏.
2 320.19
2 403.85
2 345.6
2 358.94
The value of 10 000 Armenian drams changes depending on the financial market situation. As of 31.08.2026:
• Central Bank of Armenia rate: 2 358.94 RUB.
• Minimum selling rate in banks: 2 247.19 RUB.
• Maximum selling rate: 2 320.18 RUB.
On the exchange rate chart, you can track how the value of 10 000 Armenian drams in rubles has changed over the past days and weeks. This allows you to choose the best moment for exchange and plan financial operations.