500 դոլարը ՀՀ դրամով
03.09.2026-ի դրությամբ 500 դոլարը կազմում է 182 070 դրամը՝ ըստ ՀՀ ԿԲ կուրսի։ Առցանց փոխարկիչը կօգնի հաշվարկել ցանկացած գումարի արժեքը USD-ից AMD։ Փոխանակման համար կարելի է համեմատել բանկերի առաջարկները․ վաճառք՝ 180 500-ից մինչև 181 250֏:
Թարմացված է : Sep 03, 06:55
500 դոլարի արժեքը փոխվում է ֆինանսական շուկայի իրավիճակից կախված։ 03.09.2026-ի դրությամբ․
- ՀՀ ԿԲ կուրսը՝ 182 070 AMD.
- Բանկերում վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 180 500 AMD.
- Վաճառքի առավելագույն արժեքը՝ 181 250 AMD.
Փոխարժեքի գրաֆիկում կարելի է հետևել, թե ինչպես է փոխվել 500 դոլարի արժեքը ՀՀ դրամով վերջին օրերի և շաբաթների ընթացքում։ Սա թույլ կտա ընտրել փոխանակման լավագույն պահը և պլանավորել ֆինանսական գործարքները։
Որքա՞ն է 500 դոլարը ՀՀ դրամով 03.09.2026-ի դրությամբ։
Ըստ ՀՀ ԿԲ տվյալների՝ 182 070 AMD.
Առցանց փոխարկիչը թույլ է տալիս արագ հասկանալ, թե որքա՞ն է 500 դոլարը ՀՀ դրամով 03.09.2026-ի դրությամբ, ինչպես նաև պաշտոնական փոխարժեքով հաշվարկել ցանկացած այլ գումար։ Ծառայությունը ցույց է տալիս ոչ միայն ՀՀ ԿԲ տվյալները, այլ նաև բանկերի առաջարկները, ինչը հնարավորություն է տալիս ընտրել ամենաշահավետ տարբերակը։

500 dollars in Armenian drams
As of 21.07.2026, 500 dollars equal 183 340 Armenian drams according to the Central Bank of Armenia exchange rate. The online converter helps you calculate any amount from USD to AMD. For currency exchange, you can compare bank offers: selling from 181 000 to 182 000֏.
The value of 500 dollars changes depending on the financial market situation. As of 21.07.2026:
- Central Bank of Armenia rate: 183 340 AMD.
- Minimum selling rate in banks: 181 000 AMD.
- Maximum selling rate: 182 000 AMD.
On the exchange rate chart, you can track how the value of 500 dollars in Armenian drams has changed over the past days and weeks. This allows you to choose the best moment for exchange and plan financial operations.
How much is 500 dollars in Armenian drams as of 21.07.2026?
According to the Central Bank of Armenia — 183 340 AMD.
The online converter allows you to quickly find out how much 500 dollars is in Armenian drams as of 21.07.2026, as well as calculate any other amount at the official rate. The service shows not only the Central Bank data but also bank rates, helping you choose the most profitable option for exchange.