2 000 ռուբլին ՀՀ դրամով
31.08.2026-ի դրությամբ 2 000 ռուբլին կազմում է 8 478.4 դրամը՝ ըստ ՀՀ ԿԲ կուրսի։ Առցանց փոխարկիչը կօգնի հաշվարկել ցանկացած գումարի արժեքը RUB-ից AMD։ Փոխանակման համար կարելի է համեմատել բանկերի առաջարկները․ վաճառք՝ 8 000-ից մինչև 8 320֏:
2 000 ռուբլու արժեքը փոխվում է ֆինանսական շուկայի իրավիճակից կախված։ 31.08.2026-ի դրությամբ․
- ՀՀ ԿԲ կուրսը՝ 8 478.4 AMD.
- Բանկերում վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 8 000 AMD.
- Վաճառքի առավելագույն արժեքը՝ 8 320 AMD.
Փոխարժեքի գրաֆիկում կարելի է հետևել, թե ինչպես է փոխվել 2 000 ռուբլու արժեքը ՀՀ դրամով վերջին օրերի և շաբաթների ընթացքում։ Սա թույլ կտա ընտրել փոխանակման լավագույն պահը և պլանավորել ֆինանսական գործարքները։
- Ընտրեք փոխանակման ուղղությունը RUB → AMD.
Որքա՞ն է 2 000 ռուբլին ՀՀ դրամով 31.08.2026-ի դրությամբ։
Ըստ ՀՀ ԿԲ տվյալների՝ 8 478.4 AMD.
Այո, գրաֆիկում ներկայացված են RUB — AMD փոխարժեքի փոփոխություններն ընտրված ժամանակահատվածում։
Առցանց փոխարկիչը թույլ է տալիս արագ հասկանալ, թե որքա՞ն է 2 000 ռուբլին ՀՀ դրամով 31.08.2026-ի դրությամբ, ինչպես նաև պաշտոնական փոխարժեքով հաշվարկել ցանկացած այլ գումար։ Ծառայությունը ցույց է տալիս ոչ միայն ՀՀ ԿԲ տվյալները, այլ նաև բանկերի առաջարկները, ինչը հնարավորություն է տալիս ընտրել ամենաշահավետ տարբերակը։

2 000 rubles in Armenian drams
As of 03.09.2026, 2 000 rubles equal 8 391.2 Armenian drams according to the Central Bank of Armenia exchange rate. The online converter helps you calculate any amount from RUB to AMD. For currency exchange, you can compare bank offers: selling from 8 000 to 8 220֏.
Last update: Sep 03, 06:54
The value of 2 000 rubles changes depending on the financial market situation. As of 03.09.2026:
- Central Bank of Armenia rate: 8 391.2 AMD.
- Minimum selling rate in banks: 8 000 AMD.
- Maximum selling rate: 8 220 AMD.
On the exchange rate chart, you can track how the value of 2 000 rubles in Armenian drams has changed over the past days and weeks. This allows you to choose the best moment for exchange and plan financial operations.
- Select the exchange direction RUB → AMD.
How much is 2 000 rubles in Armenian drams as of 03.09.2026?
According to the Central Bank of Armenia — 8 391.2 AMD.
Yes, the chart shows the changes in RUB to AMD over the selected period.
The online converter allows you to quickly find out how much 2 000 rubles is in Armenian drams as of 03.09.2026, as well as calculate any other amount at the official rate. The service shows not only the Central Bank data but also bank rates, helping you choose the most profitable option for exchange.