1 200 դրամը ռուբլիով
31.08.2026-ի դրությամբ 1 200 դրամը կազմում է 283.07 ռուբլին՝ ըստ ՀՀ ԿԲ կուրսի։ Առցանց փոխարկիչը կօգնի հաշվարկել ցանկացած գումարի արժեքը AMD-ից RUB։ Փոխանակման համար կարելի է համեմատել բանկերի առաջարկները․ վաճառք՝ 269.66-ից մինչև 278.42֏:
1 200 ՀՀ դրամի արժեքը փոխվում է ֆինանսական շուկայի իրավիճակից կախված։ 31.08.2026-ի դրությամբ․
- ՀՀ ԿԲ կուրսը՝ 283.07 RUB.
- Բանկերում վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 269.66 RUB.
- Վաճառքի առավելագույն արժեքը՝ 278.42 RUB.
Փոխարժեքի գրաֆիկում կարելի է հետևել, թե ինչպես է փոխվել 1 200 ՀՀ դրամի արժեքը ռուբլիով վերջին օրերի և շաբաթների ընթացքում։ Սա թույլ կտա ընտրել փոխանակման լավագույն պահը և պլանավորել ֆինանսական գործարքները։
Որքա՞ն է 1 200 դրամը ռուբլիով 31.08.2026-ի դրությամբ։
Ըստ ՀՀ ԿԲ տվյալների՝ 283.07 RUB.
Առցանց փոխարկիչը թույլ է տալիս արագ հասկանալ, թե որքա՞ն է 1 200 դրամը ռուբլիով 31.08.2026-ի դրությամբ, ինչպես նաև պաշտոնական փոխարժեքով հաշվարկել ցանկացած այլ գումար։ Ծառայությունը ցույց է տալիս ոչ միայն ՀՀ ԿԲ տվյալները, այլ նաև բանկերի առաջարկները, ինչը հնարավորություն է տալիս ընտրել ամենաշահավետ տարբերակը։

1 200 Armenian drams in rubles
As of 31.08.2026, 1 200 Armenian drams equal 283.07 rubles according to the Central Bank of Armenia exchange rate. The online converter helps you calculate any amount from AMD to RUB. For currency exchange, you can compare bank offers: selling from 269.66 to 278.42֏.
278.42
288.46
281.47
283.07
Last update: Aug 31, 08:29
The value of 1 200 Armenian drams changes depending on the financial market situation. As of 31.08.2026:
• Central Bank of Armenia rate: 283.07 RUB.
• Minimum selling rate in banks: 269.66 RUB.
• Maximum selling rate: 278.42 RUB.
On the exchange rate chart, you can track how the value of 1 200 Armenian drams in rubles has changed over the past days and weeks. This allows you to choose the best moment for exchange and plan financial operations.